MBTI Step II | RDP ؛ رابطه خـوب +تو

rdp

ما تو زندگی مون با آدمای زیادی روابط بلندمدت داریم؛ با پدر و مادر و خانواده مون، با همسرمون، با دوستان نزدیک مون و … . اما خیلی از این روابط …

 • امیر و سارا دو ساله زندگی مشترک شونو آغاز کردن. اون ها در یک اتفاق کاملا رویایی با هم آشنا شدن و به قدری کشش و علاقه و جاذبه بینشون زیاد بود که همه دوستان و اطرافیانشون دوست داشتن جای اونا باشن. اما مدتیه که سارا از دست امیر به شدت شاکیه. اون میگه امیر دوستش نداره و دیگه انگار مثل روزای اول براش جاذبه نداره. سارا ازینکه امیر به راحتی تو ایستگاه مترو، تو اتاق انتظار  و تو محل کارش با هرکسی ارتباط برقرار می کنه ناراحته  و البته وقتی این حالت بهش دست میده، ناراحتی شو بروز نمی ده و افکارشو تو خودش میریزه. این حالت باعث شده امیر هم فکر کنه که دیگه سارا اون سارای سابق نیست و  سرد شده و دیگه قلبش برای امیر نمی تپه! واسه همین ارتباطاتشو با همکاراش گسترش داده و بیشتر وقتشو با اونا می گذرونه…امیر و سارا تنها <<در کنار هم>> و نه با هم زندگی می کنن…
 • هانیه ۲۵ سالشه و از شرایط خیلی خوبی برای ازدواج برخورداره! اون تقریبا هر هفته ۲ تا خواستگار داشت و همین مساله انتخاب رو براش سخت کرده بود. تا اینکه با مشورت ها و پیشنهاد های اطرافیانش به یکی شون که از همه نظر شرایط خوبی داشت، جواب مثبت داد و به عقد هم در اومدن. اما این پیوند کمتر از سه ماه دوام داشت و با تموم شدنش همه رو شوکه کرد. هانیه می گه با شخصیت طرف مقابلش نتوسته ارتباط برقرار کنه (به قول خودش حال نکرده!) و اون جوری که فکر می کرده!! نبوده و همین مساله باعث بروز اختلافات شدید بین اون و نامزدش شده. حالا هم افسوس می خوره که چرا دیر این مساله رو فهمیده …
 • سامان و سمیرا خواهر و برادر اند و در کنار پدر و مادرشون زندگی می کنند. اونا تو ارتباط شون با پدر و مادرشون سر خیلی از چیزا اختلاف دارند.  از مسائل کوچک مثل مسافرت رفتن و اینکه چه جوری با فامیل ارتباط  داشته باشند، تا مسائل مهم مثل ادامه تحصیل و رابطه شون با دوستان خودشون و ازدواج. سامان و سمیرا معتقدند پدر و مادرشون حرف شونو نمی فهمند و در ک شون نمی کنند. البته پدر و مادرشون هم می گن با بیان اینکه خوبی بچه هاشونو می خوان، همین نظر نسبت بهشون دارند!

واقعیت هایی که وجود داره، اینه که:

 •  خیلی از ماها تو شناخت مون با آدم هایی که باهاشون رابطه داریم، فقط به آنچه در ظاهر میبینیم و می شنویم، توجه می کنیم؛ در حالی که منشا و دلیل رفتارهای آدم ها تو موقعیت های مختلف با اون چیزی که می بینیم و می شنویم تفاوت زیادی داره.
 • خیلی از ماها آدم ها رو با معیارهای ظاهری و اون چیزی که ازشون دیدیم یا شنیدیم می شناسیم؛ در حالی که شناخت ما و برداشت ما از اون آدم ها نادرسته!
 • خیلی از ماها از دغدغه ها و نگرانی های اصلی مون، شخصیت شناسی و شناخت مخاطبان خاص مون که می خوایم باهاشون وارد یک رابطه عاطفی، کاری یا دوستانه بشیم. اما نمی دونیم چه جوری باید این کار ئو انجام بدیم و چه طور اطمینان پیدا کنیم که مخاطب مونو درست انتخاب کردیم؟!
 • خیلی از ماها تاوان انتخاب های نادرست زندگی مونو پس می دیم. انتخاب دوست، انتخاب شریک کاری، انتخاب شریک زندگی و خیلی از انتخاب های دیگه. تاوان هایی از جنس شکست روحی و عاطفی، پرداخت خسارت های مالی و یا مهریه های سنگین، ناکامی در زندگی و ….

بهتر نیست از اول، بیشتر تامل کنیم تا به جای سال ها اتلاف عمر و ناکامی های مادی و عاطفی، وارد روابطی بشیم که ما رو به اهداف و آرزوهامون برسونه؟

به هر حال:

 • اگه مجرد هستین و می خواین تو انتخاب همسفر زندگی تون اشتباه نکنین…
 • اگه در حال آشنایی با کسی برای انتخاب یار دیرین زندگی تون هستین و می خواین نسبت به انتخاب تون مطمئن بشین …
 • اگه متاهل هستین و می خواین خودتون و همسرتون همدیگه رو بهتر درک کنین و هر روز رابطه گرم تر و صمیمی تری رو تجربه کنین …
 • و اگه می خواین ازون دسته آدم هایی باشین که همه رو درک می کنن و با همه می تون ارتباط خوبی داشته باشن و این باعث موفقیت های بزرگی تو زندگی شون شده …

 MBTI Relationships Development یا همون  کارگاه رابطه خوب +تو برای شماست!

 MBTI چیه؟

MBTI مورد اعتمادترین، پرکاربردترین و مورد استفاده ترینابزار شخصیت شناسی در سطح جهانه. یعنی تو سطح دنیا بیشتر مردم از این ابزار استفاده می کنن و چون ازش نتیجه گرفتن بهش اعتماد کردن. جالبه بدونین سالانه بیش از ۵ میلیون نفر تو کل دنیا از این ابزار برای رشد و توسعه خودشون استفاده می کنن. MBTI بر خلاف تصور غلط خیلی ها یک تست ساده نیست! و استفاده ازش پیچیدگی های خاص خودشو داره. MBTI آدما رو به ۱۶ تیپ شخصیتی تقسیم می کنه و بر اساس این تقسیم بندی ویژگی های هر تیپ شخصیتی، نقاط قوت، نقاط ضعف، روش های ارتباط با هر شخصیت و …  رو بیان می کنه و همین طور شما رو با تفاوت های شخصیتی خودتون با دیگران آشنا می کنه.  اغلب آدم ها به طور ناخود آگاه فکر می کنن همه یه جور و یکسان و البته مشابه خودشون !! هستند و این باعث میشه که به همه نسخه مورد نظر خودشونو تجویز کنن! در حالی که آدم ها به طور ذاتی تو خیلی از زمینه های شخصیتی با هم فرق دارن و شناخت این تفاوت ها کمک می کنه که با هرکس بتونین با روش متناسب با شخصیت خودش ارتباط برقرار کنین. در واقع MBTI باعث میشه که دامنه شناخت از لایه رویی و ظاهری به لایه زیری و شخصیتی آدم ها نفوذ کنه و آدم ها همون طوری که هستن شناخته بشن! کسایی که به روش صحیح از MBTI استفاده کردن، نتایج اونو شبیه به فال !!! می دونن که بی برو برگرد درسته … (توضیحات بیشتر).

کارگاه خودشناسی و توسعه روابط مبتنی بر MBTI برای اینه که:

 1. تیپ شخصیتی و ترجیحات چهارگانه  شخصیتی چهارگانه خودتون و اطرافیان تونو بشناسین، ببینین تو رابطه چه توانایی هایی دارین و چه توانایی هایی رو ندارین و باید برای به دست آوردنشون تلاش و برنامه ریزی کنین.

  [شناخت تیپ شخصیتی] ، [شناخت تفاوت های فردی]

  از جمله اینکه:

  چیزایی که توی زندگی و رابطه ازشون انرژی میگیرین (Source of Energy) شناسایی کنین و ببینین که چه اتفاقات و رفتارها و بودن یا چه کسانی به شما انرژی می دن و چه اتفاقات و رفتارها و بودن با چه کسانی ازتون انرژی می گیرن. این به شما کمک خواهد کرد که کم کم یک زندگی سرشار از انرژی رو تجربه کنین! شاید باور نکردنی باشه حتی !

  [مدیریت انرژی در رابطه]

  ببینید تو زندگی و روابط بلند مدت به چه اطلاعات و چه چیزایی توجه می کنین (Kind of Information) و به چه نوعی براتون کم اهمیته و کمتر بهش توجه می کنین و  از بی توجهی به اون ها ضربه می بینین.

  [کانال های ارتباطی در رابطه]

  ببینید خودتون و مخاطب خاص تون تو زندگی تصمیمات مهم تونو چه جوری و بر مبنای چه معیارهایی می گیرید (Decision Making Style) و نقاط ضعف تون توی تصمیم گیری های مربوط به رابطه تون کجاهاست و به چه مواردی باید بیشتر توجه کنین. این به شما کمک خواهد کرد که همیشه از تصمیمات تون و از گذشته تون راضی باشین! چیزی که دست یافتن بهش باور نکردنیه!

  [سبک های تصمیم گیری دو طرفه]

  سبک زندگی خودتون و اطرافیانتون و روش و شیوه ای که با اون راحتین زندگی کنین دریابین (Life Style) و ارتباطاتتونو بر مبنای اون جوری تنظیم کنین که هر دو از زندگی کنار هم لذت ببرین. این به شما کمک خواهد کرد که کانفلیکت و اختلافاتون توی یه رابطه به حداقل برسه!

  [سبک های زندگی دو طرفه]

 2. تیپ های شخصیتی گوناگونو بشناسین و بفهمین چه جوری و با چه روشی باید روی هر تیپ شخصیتی تاثیر بذارین (Leading Following Style) و کاری کنین که طرف مقابل خواسته شما رو بپذیره و ازین برای ارتقاء رابطه تون استفاده کنین.

  [سبک های تاثیر گذاری و تاثیر پذیری]

 3. سبک حل مساله های زندگی و مربوط به رابطه تونو بشناسین (Problem Solving Style) و نقاط قوت و ضعف تون توی مواجهه با مساله هایی که توی یه رابطه پیش میاد بدونین و یادبگیرین که چه جوری باید این مساله رو حل بکنین تا رابطه موفقی رو تجربه بکنین و بهترین تصمیم ممکن رو بگیرین!

  [سبک های حل مساله]

 4. با شناخت کارکرد های تیپ شخصیتی تون (Type Dynamics) بتونین رفتارهایی که در مواقع مختلف ازتون سر می زنه رو بشناسین و رفتارهای سازنده و مخرب تون توی رابطه (یعنی کارایی که شما انجام می دید و باعث میشه تو رابطه موفق بشین یا یا رابطه تون به سمت تاریکی حرکت کنه) تشخیص بدین و برای بهبود رفتارهای نادرست برنامه ریزی کنین!

  [شناخت کارکردهای شخصیتی] ، [شناخت مکانیزم بروز رفتارها]

 5. علاوه بر همه این ها، برای اولین بار در ایران  با استفاده از MBTI STEP II با بیست ویژگی شخصیتی منحصر به فرد خودتون آشنا بشین و تاثیر اون ها رو بر روابط تون بشناسین و ببینید چه ویژگی های شخصیتی ای باعث خراب شدن روابط تون میشه و برای بهبود اون ها برنامه ریزی کنین!

  [شناخت بیست ویژگی شخصیتی سرنوشت ساز]

 6. و بالاخره از همه مهم تر، بعد از اینکه همه این مواردو در مورد خودتون شناختین، یاد بگیرین که چه جوری یک رابطه بلند مدت موفق با همسر / خانواده / دوستانتون ایجاد کنین و از بودن کنارشون لذت ببرین. اگر هم تو فکر انتخاب یار دیرین زندگی تون هستین، با شناخت ویژگی های شخصیتی و تمایلات خودتون  بتونین فرد مناسب خودتونو انتخاب کنین.


کارگاه ما چه ویژگی هایی داره؟

در یک نگاه:

[آلبوم عکس کارگاه ها] ، [آلبوم فیلم کارگاه ها]

[نمونه گزارش تیپ شخصیتی] ، [گزارش تحلیل تیپ های شخصیتی]

[CPP] ، [استفاده کنندگان جهانی : + +] ، [ شرکت کنندگان قبلی داخلی]

 • کارگاه ما با استاندارد CPP  برگزار می شه؛ این به این معناست که تیپ شخصیتی شما با همون استاندارد و روشی به دست میاد که بقیه مشتریان CPP ازش استفاده می کنن. ازین رو کارگاه ما حاصل تفکرات و ذهنیات ما نیست! بلکه حاصل پژوهش چندین تیم پژوهشی برتره (تیم  CPP) که سال هاست روی این موضوع کار کردن و تو مراکز علمی و شرکت های بزرگ در سطح جهان نتایج تحقیقاتشونو پیاده کردن. استفاده از پرسشنامه ها و جزوه های اوریجینال و وجود لوگوی CPP روی اون ها خیال شما رو ازین بابت راحت می کنه. در مورد CPP خوبه بدونید که مرجع انحصاری انتشار و توسعه MBTI در سراسر جهانه. یعنی تو کل دنیا وقتی می خوان از MBTI استفاده کنن از خدمات CPP استفاده می کنن. برای اینکه بدونید CPP چه اعتبار و جایگاهی تو دنیا داره فقط کافیه نگاهی به لیست مشتریاش بیندازین (از اینجا و اینجا).

  [استفاده از پرسشنامه های اورجینال] ، [مبتنی بر استاندارد بین المللی و انحصاری CPP]

 • کارگاه ما به یک روش آموزشی نوین و خلاقانه برگزار می شه که کمتر توی کشورمون دیده شده! در واقع شما با شرکت تو این کارگاه هم از محتوا استفاده می کنین و هم یک روش آموزشی جدید  تجربه می کنین که می تونه تو آینده خیلی بهتون کمک بکنه. برای آشنایی بیشتر بد نیست نگاهی به آلبوم عکس کارگاه های قبلی بیندازین.

  [برگزاری با روش آموزشی منحصر به فرد]

 • تو این کارگاه به شما یک گزارش مهم داده می شه.  گزارش اختصاصی تیپ شخصیتی شما به تمرکز بر بهبود روابط که می تونین نمونه اشو از اینجا دانلود کنین و ببینین.

   [ارائه گزارش اختصاصی تیپ شخصیتی شما]

 • در پایان کارگاه، دوستانی از تیپ های شخصیتی مختلف خواهین داشت که هر کدومشون توانایی و پتانسیل های خاصی دارن و بعضا تو شرکت های بزرگ مشغول به کار هستن (شرکت کنندگان قبلی رو ازینجا ببینین). تجربه کارگاه های قبلی نشون داده تو این کارگاه ارتباطات خوبی شکل گرفته و خیلی ها ازین ارتباطات استفاده کردن.

  [ارتباطات جدید کاری و دوستانه]

 • در پایان کارگاه، گواهی (Certificate) رسمی شرکت توکا مبنی بر گذروندن موفقیت آمیز دوره رو دریافت خواهید کرد. البته ما معتقدیم ارزش هر دوره به مورد استفاده بودن و کمکش به بهبود در زندگیه و نه گواهی اون! اما به هرحال بودن  این گواهی تو رزومه شما احترام و تحسین خیلی از کارفرماها رو در پی خواهد داشت.

  [گواهی رسمی پایان دوره]

 • بعد از اتمام کارگاه هم از طریق سایت و هم ایمیل مطالب علمی مرتبط و مورد نیاز در اختیارتون قرار می گیره و می تونین برای رفع اشکالات احتمالی هم در ارتباط باشین.

  [پشتیبانی بعد از پایان دوره]

کی و کجا؟

زمان برگزاری کارگاه :

 • جمعه دوم آبان ۱۳۹۳٫

مکانش هم: تهران – خیابان فرجام

این کارگاه به صورت یک روزه برگزار میشه و ویژه کسانی هست که از قبل در کارگاه های مسیر شغلی +تو، یا MBTI Step I +تو شرکت کرده اند.

ثبت نام؛

برای اطلاع از زمان و مکان و  هزینه کارگاه و ثبت نام می تونین به این صفحه مراجعه کنین و یا با شماره ۰۹۳۹۱۳۳۷۸۱۹ تماس بگیرین.

دعوت نامه شرکت در کارگاه حداکثر یک روز قبل از شروع اولین جلسه براتون ایمیل می شه …

 به امید دیدار!