Blog

کارگاه MBTI مثبت تو

فناپ پرداخت : شصت و چهارمین کارگاه MBTI – مسیر شغلی

فناپ پرداخت : شصت و چهارمین کارگاه MBTI

شصت و چهارمین کارگاه MBTI   با دو موضوع مسیرشغلی و کاربردهای عمومی (نظیر تناسب شغل و شاغل، آموزش و یادگیری، تاثیرگذاری و تاثیر پذیری، سبک های حل مساله، مدیریت استرس های فردی و…)  با استفاده از MBTI Step I و مبتنی بر استاندارد CPP در میان دوستان خونگرم و خوبم در  شرکت فناپ پرداخت – کارخانه اروند  (تولیدکننده دستگاه های پوز و راهکارهای پرداخت الکترونیکی) واقع در شهر آبادان – منطقه آزاد اروند برگزار شد. در این کارگاه همکاران شرکت فناپ پرداخت ابتدا با تیپ های شخصیتی و تفاوت های فردی و چگونگی بروز آن در محیط کار آشنا شدند و در ادامه در قالب کار تیمی در زمینه چالش های موجود در محیط کار و چگونگی فائق آمدن بر این چالش ها به بحث و گفتگو نشستند و یافته های خود را با سایر همکاران به اشتراک گذاشتند. در بخش پایانی کارگاه موضع مسیر شغلی و موفقیت شغلی به طور مفصل مورد بررسی قرار گرفت. نکته قابل توجه در این کارگاه حضور همه همکاران با انگیزه و انرژی فراوان برای ساختن مسیرشغلی خود به بهترین نحو ممکن بود که بسیار انرژی بخش بود. کارگاه فناپ پرداخت – کارخانه اروند با حمایت و توجه خاص مدیر این شرکت جناب آقای مهندس علوی عزیز برگزار شد و از بابت انسجام تیمی از بهترین کارگاه های مثبت تو بود.
به امید شنیدن خبرهای خوب و موفقیت همه دوستان خوبم در شرکت فناپ پرداخت
کارگاه MBTI مثبت تو

بیوسان فارمد : شصت و سومین کارگاه MBTI – شخصیت شناسی – مثبت تو

بیوسان فارمد : شصت و سومین کارگاه MBTI – شخصیت شناسی – مثبت تو

شصت و سومین کارگاه MBTI   در میان دوستان عزیزم در شرکت بیوسان فارمد ارائه کننده محصولات دارویی و واکسیناسیون برگزار شد. تمرکز این کارگاه بر موضوع شناخت کاربردهای عمومی MBTI با استفاده از MBTI Step I   و مبتنی بر استاندارد CPP (مرجع رسمی انتشار MBTI در دنیا) بود. در این کارگاه مدیران شرکت ابتدا با تیپ های شخصیتی و تفاوت های فردی و چگونگی بروز آن در محیط کار آشنا شدند. در ادامه در قالب کار تیمی در زمینه چالش های موجود در محیط کار و چگونگی فائق آمدن بر این چالش ها به بحث و گفتگو نشستند. و در انتها یافته های خود را با سایر همکاران به اشتراک گذاشتند. نکته قابل توجه در این کارگاه حضور فعال مدیران بیوسان فارمد علی رغم مشغله های کاری فراوان در کلاس بود که بسیار انرژی بخش بود. کارگاه بیوسان با توجه خاص رئیس هیئت مدیره این شرکت جناب آقای دکتر عابدی عزیز برگزار شد.
به امید بهروزی و موفقیت همه دوستان خوبم در این شرکت
معماری و MBTI

معماری و MBTI ؛ بررسی شیوه استفاده از شخصیت شناسی و ویژ گی های شخصیتی کاربر فضا در طراحی مسکن

معماری و MBTI ؛ بررسی شیوه استفاده از شخصیت شناسی و ویژ گی های شخصیتی کاربر فضا در طراحی مسکن

حدود دو سال پیش بود که از خوانندگان گرامی و شرکت کنندگان در کارگاه های مثبت تو درخواست کردم تا در انجام پژوهشی که بررسی ارتباط بین معماری و MBTI و شیوه استفاده از شخصیت شناسی و ویژ گی های شخصیتی کاربر فضا در طراحی مسکن مشارکت کنند. امروز این پژوهش به ثمر نشسته و نتایج اون در قالب مقاله ای با همین عنوان در نشریه علمی پژوهشی هنرهای زیبا دانشگاه تهران  چاپ شده است. در چکیده این پژوهش آمده است:

 

با هدف برقراری ارتباط هرچه بهتر میان معماری و انسان، نگاه به معماری از زاویه روان‌شناسی- به‌ویژه شخصیت‌شناسی- اهمیتی روز‌افزون یافته است. واکنش‌های متفاوت افراد در برابر یک اثر معماری، از تفاوت در نگرش و طرز تفکر افراد ناشی می‌شود و شناخت زاویه نگاه و درک هرچه بهتر مطالبات انسان، راه‌گشای این ارتباط است. در این تحقیق از دریچه تیپ‌های شخصیتی MBTI – نمایان‌گر گرایشات مادرزادی و غیراکتسابی افراد- به معماری نگاه شده که می‌تواند اطلاعاتی صحیح و بی‌واسطه در اختیار طراح قرار دهد، معیاری اصولی فارغ ‌از سلیقه تک‌بعدی برای طراحی باشد و پیش‌بینی نتیجه طرح را نیز امکان‌پذیر سازد. جهت بررسی دقیق‌تر، دو تیپ از ۱۶ تیپ ‌شخصیتی (INTJ و ESFP) مورد کنکاش قرار‌گرفته‌اند. روش تحقیق مورد استفاده، روش همبستگی است که در آن، متغیر مستقل، شخصیت افراد و متغیر وابسته، انتخاب‌ها در فضای معماری می‌باشد و تحلیل آماری نتایج به وسیله آزمون پیرسون و پایایی درونی پرسش‌نامه معماری از طریق آلفای کرونباخ در SPSS انجام گرفته است. نتایج به‌دست‌آمده، نشان‌دهنده همبستگی مثبت میان ترجیحات و انتخاب‌ها در فضا می‌باشد. بنابراین، ویژگی‌های شخصیتی کاربران ‌فضا می‌تواند به عنوان پیش‌زمینه نگرش شخصیت‌ شناسانه به معماری، هدایت‌گر معمار به طراحی فضای مطلوب‌تر، همراه با رضایتمندی بیشتر از سوی مخاطب باشد.

 

از علاقه مندان به این پژوهش دعوت می کنم که مقاله مربوط رو از اینجا دریافت و مطالعه کنند.

 

کارگاه MBTI کانون ارزیابی شهرداری تهران

کانون ارزیابی شهرداری تهران : ۵۹ امین الی ۶۲ امین کارگاه MBTI

کانون ارزیابی شهرداری تهران

۵۹ امین الی ۶۲ امین کارگاه MBTI در قالب کانون ارزیابی شهرداری تهران برای بیش از ۷۵ مدیر و استعدادهای مدیریتی این نهاد، توسط تیم +تو برگزار شد. در این برنامه مدیران فعلی شهرداری به همراه کارشناسان مستعد به منظور ارزیابی شایستگی ها و توانمندی های مدیریتی گرد هم آمدند و با ابزارهای مختلف سنجش و ارزیابی شایستگی های مدیریتی ( کانون ارزیابی ) خود را محک زدند. در بخشی از این برنامه شرکت کنندگان با تیپ نمای MBTI آشنا شدند و بر اساس استاندارد CPP با تیپ شخصیتی و توانمندی های ذاتی خود آشنا شدند که این بخش مورد توجه و استقبال خاص قرار گرفت.

با آرزوی موفقیت برای همه مدیران بزرگی که در سازندگی کشور نقش کلیدی دارند.

 

 

مسیرشغلی رییس جمهور

مسیرشغلی رییس جمهور

مسیرشغلی رییس جمهور

۴ سال پیش در چنین روزهایی بود که در تب و تاب انتخابات تیپ شخصیتی نامزدهای ریاست جمهوری را تحلیل و بررسی کردیم. امروز یکی از دوستان عزیز پیشنهاد داد تا در این دوره مروری بر مسیرشغلی نامزدهای ریاست جمهوری ( مسیر شغلی رییس جمهور ) داشته باشیم.
از یک دیدگاه مسیرشغلی، مجموعه ای از نقاط است که فرد در زندگی شغلی در طول زمان از خود به جا می گذارد. مسیرشغلی افراد موفق سه ویژگی اساسی دارد:
ارتباط تجربه های شغلی قبلی با شغل جدید: بدین معنی که فرد در یک حرفه خاص از پایین ترین مراتب شغلی کار را آغاز کرده و به مراتب بالای شغلی رسیده است. معروف است که مدیران عامل در شرکت تویوتا چنین مسیری را طی می کنند …
تمرکز بر حرفه و شغل: بدین معنی که فرد در یک یا حداکثر دو حوزه شغلی دو طول سالیان متوالی فعالیت کرده است …
مرتبط بودن مسیر تحصیلی بر مسیر شغلی: بدین معنی که با گذشت زمان مسیر تحصیلی و مسیر شغلی همگرا شده و به یکدیگر نزدیک شده باشند.
با در نظر گرفتن این سه ویژگی اساسی، در ادامه به بررسی مسیرشغلی رییس جمهور البته به ترتیب حروف الفبا می پردازیم:
اسحاق جهانگیری : آقای جهانگیری در توصیف مسیرشغلی خود در مناظره اخیر گفت که از پایین ترین سطح در فرمانداری یک شهر آغاز به کار کرده اند و سپس استاندار و بعد از آن وزیر در حوزه صنعت و معدن شده اند و در نهایت ۴ سال معاون رییس جمهور بوده اند. ازین بابت می توان آقای جهانگیری را حائز پیمودن کلیه سطوح اجرایی در بدنه دولت دانست، فعالیت اصلی آقای جهانگیری در راستای همین مسیر شغلی بوده است و ازین بابت نیز تمرکز نسبی وجود داشته است. تحصیلات آقای جهانگیری دکتری مدیریت صنعتی است که با مسیرشغلی پیموده شده هماهنگ و منطبق است.
حسن روحانی : آقای روحانی در سال های اخیر دبیرشورای عالی امنیت ملی و رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده اند. ازین رو می توان تجربه شغلی اصلی ایشان را حل مسائل استراتژیک سیاسی دانست که سال ها بر آن متمرکز بوده اند، همین تجربه آقای روحانی به ایشان کمک کرد تا بتواند پرونده هسته ای ایران را از اوضاع وخیم گذشته خارج کند. تحصیلات آقای روحانی در زمینه حقوق می باشد که کاملا با این مسیر هماهنگ و منطبق است.
سیدابراهیم رییسی : آقای رییسی مسیرشغلی خود را از دادگاه ها و دادسراهای شهرهای کوچک آغاز کرده اند و در ادامه با طی سلسه مراتب شغلی در دستگاه قضایی نهایتا در مستند معاون قوه قضاییه تجربه داشته اند. ازین بابت تجربه های شغلی ایشان تا بدینجا هم مرتبط و هم متمرکز بوده است. اما روشن است که این مسیر شغلی با تصدی شغلی که مهمترین ابعاد آن سیاسی و اقتصادی است هیچ ارتباطی ندارد. همچنین تحصیلات ایشان حوزوی است که ارتباط آن با شغل ریاست جمهوری مشخص است.
سیدمصطفی میرسلیم : آقای میرسلیم فعالیت اصلی خود را با معاونت سیاسی اجتماعی وزارت کشور آغاز کرده اند، در ادامه سرپرست نهاد ریاست جمهوری و بعد وزیر ارشاد بوده اند و در تنها عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام. ازین رو تجربه های شغلی ایشان در جهت فعالیت در دولت و دستگاه های حکومتی را می توان تا حد زیادی مرتبط دانست. آقای میرسلیم بر زمینه حرفه ای خاصی تمر کز نداشته اند و مسئولیت های گوناگونی در حوزه های سیاسی، فرهنگی و اجرایی داشته اند. همچنین تحصیلات ایشان مهندسی مکانیک است و گویا در زمینه طراحی موتور نیز دستی بر آتش دارند و ازین بابت نیز مسیر تحصیلی به مسیر شغلی نا منطبق است.
سید مصطفی هاشمی طبا : در کارنامه فعالیت های آقای هاشمی طبا ابتدا وزیر صنایع و سپس معاونت رییس جمهور در حوزه تربیت بدنی به چشم می خورد. آقای هاشمی طبا با تجربه وزارت و معاونت رییس جمهور به میدان رقابت آمده اند و طبیعتا این تجربه تا حدودی بر شغل بعدی (ریاست جمهوری) منطبق است. اما ایشان در زمینه خاصی متمرکز نبوده اند، مدیریت در صنعت با مدیریت بر ورزش گرچه مشترکاتی دارد، اما تفاوت های قابل توجهی نیز دارد. زمینه تحصیلی آقای هاشمی طبا سیستم آنالیز می باشد که ازین بابت بر مسیر شغلی ایشان نسبتا منطبق است.
محمدباقر قالیباف : آقای قالیباف را از زمان فرماندهی پلیس کشور و راه اندازی سامانه ۱۱۰ می شناسیم، ایشان در ابتدا یک فرمانده نظامی بودند، در ادامه ایشان را با عنوان خلبان هواپیمای مسافری شناختیم، بعد از مدتی ایشان شهردار تهران شدند و مدت قابل توجهی در عرصه مدیریت شهری کسب تجربه کردند. طبیعتا در چنین مسیر شغلی عدم تمرکز بر حرفه ی خاص و عدم ارتباط با تجربه های قبلی قابل مشاهده است و ازین بابت نمی توان آقای قالیباف را یک فرد حرفه ای دانست. تحصیلات آقای قالیباف نیز در زمینه جغرافیای سیاسی است که ارتباطی با تجربه های قبلی ندارد.
 .

در پایان و بعد از بررسی مسیرشغلی رییس جمهور  شما را دعوت به تفکر در زمینه این سوال می کنم که : مسیر شغلی شما چگونه است؟ چقدر تجربه های شغلی گذشته تان با هم مرتبط است؟ بر چه زمینه حرفه ای تمرکز دارید؟ و تا چه میزان مطالعات و تحصیلات شما بر مسیر شغلی تان منطبق است؟

 

 

MBTI ایران خودرو

تربیت ارزیاب کانون ارزیابی : پنجاه و هشتمین کارگاه MBTI

پنجاه و هشتمین کارگاه MBTI

پنجاه و هشتمین کارگاه MBTI با تمرکز بر تربیت ارزیاب کانون ارزیابی به منظور آشنایی تیم ارزیابان با ابزار شخصیت شناسی MBTI و کاربردهای آن در ارزیابی و سازمان (نظیر تناسب شغل و شاغل و کاربرد آن در انتصاب، آموزش و یادگیری و…)  با استفاده از MBTI Step I  و مبتنی بر استاندارد CPP در میان دوستان عزیزم در  شرکت ایران خودرو خراسان (تولید کننده محصولات پژو ۴۰۵، سوزوکی گرند ویتارا و هایما از سری محصولات ایران خودرو)  برگزار شد. در این کارگاه ارزیابان محترم شرکت ایران خودرو ابتدا با تیپ های شخصیتی و تفاوت های فردی و چگونگی بروز آن در محیط کار آشنا شدند و در ادامه در قالب کار تیمی در زمینه چالش های موجود در محیط کار و چگونگی استفاده از آن در برنامه های ارزیابی به بحث و گفتگو پرداختند و در انتها یافته های خود را در قالب ارائه های تیم با سایر همکاران به اشتراک گذاشتند. نکته قابل توجه در این کارگاه حضور همه مدیران ارشد شرکت در کارگاه بود که بسیار انرژی بخش  و موجب ایجاد سینرژی بود. کارگاه تربیت ارزیاب ایران خودرو با توجه خاص مدیر منابع انسانی این شرکت جناب آقای خاتمی عزیز در زمینه حضور موثر و متمرکز همه مدیران و تمرکز بر ساختن الگوهای صحیح ارزیابی و پرهیز از قضاوت های نادرست جهت تصمیم گیری در زمینه انتصابات و ارتقا همکاران از بهترین کارگاه های مثبت تو بود.
به امید تندرستی و سربلندی همه دوستان خوبم در شرکت ایران خودرو خراسان

 

 

MBTI فرپام

فرپام: پنجاه و هفتمین کارگاه MBTI

پنجاه و هفتمین کارگاه MBTI

پنجاه و هفتمین کارگاه MBTI  با تمرکز بر موضوع شناخت کاربردهای سازمانی (نظیر تناسب شغل و شاغل، آموزش و یادگیری، تاثیرگذاری و تاثیر پذیری، سبک های حل مساله، مدیریت استرس های فردی و…)  با استفاده از MBTI Step I و مبتنی بر استاندارد CPP در میان دوستان عزیزم در  شرکت فرازپنداران آریا موج – فرپام (ارائه کننده راهکارهای انرژی و راهکارهای شبکه)  برگزار شد. در این کارگاه مدیران شرکت فرپام ابتدا با تیپ های شخصیتی و تفاوت های فردی و چگونگی بروز آن در محیط کار آشنا شدند و در ادامه در قالب کار تیمی در زمینه چالش های موجود در محیط کار و چگونگی فائق آمدن بر این چالش ها به بحث و گفتگو نشستند و در انتها یافته های خود را با سایر همکاران به اشتراک گذاشتند. نکته قابل توجه در این کارگاه حضور دو نفر از مدیران از راه دور و از طریق اسکایپ در کلاس بود که بسیار انرژی بخش بود. کارگاه فرپام با توجه خاص مدیرعامل این شرکت مهندس ناظمیان عزیز در زمینه حضور فعال و متمرکز همه مدیران و تمرکز بر ساختن راهکارهای بهبود از بهترین کارگاه های مثبت تو بود.
به امید بهروزی و موفقیت همه دوستان خوبم در این شرکت

کارگاه MBTI – مسیر شغلی مثبت تو – کارگاه پنجاه و ششم در دانشگاه علم و صنعت

کارگاه MBTI – مسیر شغلی مثبت تو – کارگاه پنجاه و ششم در دانشگاه علم و صنعت

پنجاه و ششمین کارگاه MBTI با تمرکز بر موضوع مسیر شغلی مثبت تو با استفاده از MBTI Step I بار دیگر در میان دوستان عزیزم در  دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شد. خاطرات من از کارگاه های MBTI در این دانشگاه ماندگار و شیرین است و از آن ماندگارتر دوستانی که در این سال ها شاهد موفقیت شان هستم و چه چیز شیرین تر از اینکه همراه و در کنار این دوستان باشم؟ این بار هم  یک کارگاه سراسر شور و هیجان با موضوع مسیر موفقیت شغلی و البته حسرتی که برای برخی از دوستان خوب دیگرم باقی ماند …

به امید بهروزی و موفقیت همه دوستان خوبم در این دانشگاه 🙂

 

کارگاه مثبت تو - محمدحسین میرمجیدی

پنجاه و پنجمین کارگاه MBTI

پنجاه و پنجمین  کارگاه MBTI

پنجاه و پنجمین کارگاه MBTI با تمرکز بر موضوع خودشناسی و تیم سازی و با استفاده از MBTI Step I در میان دوستان مرکز شتابدهی TrigUP شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ) برگزار شد. یک کارگاه چالشی با حضور جمعی از نخبگان کسب و کار کشور که با انرژی و انگیزه و شور و شوق فراوان به دنبال کارآفرینی و ایجاد کسب و کارهای جدید و نوآورانه بودند.

به امید بهروزی و موفقیت همه دوستان خوبم در مرکز شتاب دهی TrigUP 🙂

 

پنجاه و چهارمین کارگاه MBTI

پنجاه و چهارمین کارگاه MBTI

پنجاه و چهارمین کارگاه MBTI با تمرکز بر موضوع آشنایی با کاربردهای سازمانی MBTI و با استفاده از MBTI Step I در جمع نمایندگان شرکت های قطعه ساز شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو (ساپکو) برگزار شد. در این جلسه شرکت کنندگان با تیپ نمای MBTI و کاربردهای در حوزه تغییر و تحول حوزه های سرمایه انسانی در شرکت های قطعه ساز خودرو آشنا شدند. در پایان کارگاه پرسش و پاسخ در زمینه چالش های سرمایه انسانی در شرکت های قطعه ساز برگزار شد.

به امید بهروزی و موفقیت همه دوستان خوبم در شرکت ساپکو 🙂